Minu haridusteed on kujundanud muusika, filoloogia, pedagoogika ja teraapia õpingud.
Olen lõpetanud Tartu H. Elleri nim. Muusikakooli flöödi erialal, Tartu Ülikooli Filosoofia teaduskonna eesti ja soome ugri filoloogina ja hiljem kultuurikorralduse magistrandina.
Alates 2014 aastast olen korraldanud loovkirjutamise kursusi nii lastele kui ka täiskasvanutele. Samaaegselt olen end täiendanud mängu-, muusika-, biblio- ja visuaalkunstiteraapia valdkonnas ja õppinud Tartu Ülikoolis eripedagoogikat.
Igal inimesel on vajadus ja võime ennast loominguliselt väljendada. See on osa enesearengust ning ühtlasi väga nauditav tegevus, mille väärtus ei pruugi avalduda sündinud teoses, vaid pigem selle loomise protsessis. Kuigi üks ei välista teist. Eksperiment, mäng, katsetused – see on elu loomulik osa, mis lisab elurõõmu ja viib meid tundmatutele radadele, aga aitab ka vabaneda kõigest sellest, mida endaga kaasas kanda ei ole mõtet. 
Loovuse töötubades saame kontakti oma kitsaskohtadega, meil lihtsalt ei ole võimalik midagi luues passiivseks jääda. Ja siit omakorda tulevad lahendused ka meie igapäevaellu ja suhetesse, sest midagi luues, näed sa võimalusi ja lahendused on nende loomulik jätk.

Katriin Fisch-Uibopuu - koolitaja